iStockphoto

Exekuce z e-mailu neplaťte

Stát chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Exekutorská komora upozorňuje na zavirované e-maily, které se tváří jako exekuční příkaz. Text působí věrohodně, obsahuje odkazy na řadu paragrafů a vypadá, jako by po vás skutečně nějaký exekutor vymáhal dlužnou částku. Exekutorská komora upozornila, že exekuční výměry jsou vždy posílány poštou nebo datovou schránkou, nikdy e-mailem, pokud si to účastník řízení přímo nevyžádá. I v takovém případě je ale exekuční příkaz ve formátu PDF a se zaručeným elektronickým podpisem.

E-maily tohoto typu se stávají stále větší hrozbou a může za to bohužel rozvoj technologií. Dříve bylo možné škodlivý e-mail poměrně snadno poznat podle špatné češtiny se spoustou překlepů a nelogických větných spojení. Jak se ale zlepšují automatické překladače, začínají podobné zprávy vypadat čím dál víc věrohodně. A to se ještě ke slovu pořádně nedostala umělá inteligence, která se sama z jiných e-mailů naučí, jakým způsobem s vámi komunikovat, aby to vypadalo co nejdůvěryhodněji.

Související článek

Související článek

Zelená elektřina vyžaduje chytré sítě

Evropská unie chystá postupný odklon od uhelných a jaderných elektráren. Dominique Ristori, generální ředitel Evropské komise pro energetiku, uvedl, že velká část energie by měla být vyráběna z obnovitelných zdrojů. Pro co nejlepší využití těchto nových zdrojů je ale nutné, aby se stávající energetické sítě proměnily na takzvaně chytré.

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama