Zdroj: iStockphoto

Na Valentýna zvládnete vše on-line. Kromě pusy

Trendy & tipytéma 5 min čtení

Na den svatého Valentýna se buď těšíme, nebo ho úplně ignorujeme. Ať patříte do první, či druhé skupiny, přehled seznamovacích aplikací nebo nápady, jak si chytře užít nevšední romantický den, se mohou hodit kdykoliv.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Na den svatého Valentýna se buď těšíme, nebo ho úplně ignorujeme. Ať patříte do první, či druhé skupiny, přehled seznamovacích aplikací nebo nápady, jak si chytře užít nevšední romantický den, se mohou hodit kdykoliv.

Na svátek zamilovaných se někdo může dívat jako na marketingový chyták přenesený z USA. Faktem ale je, že ho podle průzkumu agentury GfK slaví přibližně tři pětiny Čechů. Mezi typické dárky patří květiny, čokoláda, sladkosti, láhev sektu či vína, ale také společné zážitky – nejčastěji návštěva dobré restaurace. Mezi těmi, kdo svatého Valentýna neslaví, jsou možná i ti, kteří by ho slavili rádi – jenže nemají s kým. Letos to ale může být jinak!

Nejen rande na jednu noc

On-line seznamky fungují už od počátků internetu a dnes díky vyspělé analytice i umělé inteligenci dokážou hledat potenciálního partnera skoro bez účasti zájemce. Navíc už není nutné trávit hodiny u počítače a procházet jednotlivé profily, protože většina funguje přes mobilní aplikaci. Mezi nejoblíbenější patří BadooTinderTwoo nebo Pinkilin.

Registrace do aplikací bývá většinou zdarma. Poté vidíte osoby, které by vás mohly zaujmout, a třídíte ty, které vás oslovily a které ne. Do aplikace byste si měli nahrát aspoň jednu fotografii, protože jinak většinou nebudete moci psát zprávy nebo chatovat. Pokud chcete znát, koho jste zaujali, anonymně prohlížet profily ostatních nebo být viděn on-line, musíte si zaplatit kredit nebo členství. To na měsíc stojí od 225 Kč (Badoo) po 430 Kč (Tinder).

Přes aplikaci nutně nemusíte hledat pouze partnera, ale můžete najít i kamarády. Například Heyo! necílí na to, jak vypadáte, ale na to, jací jste. Když například přijedete v zahraničí do nového města, pomůže vám najít přátele, kteří mají co nejpodobnější zájmy.

Na internetových seznamkách si ale dejte pozor na chatovací roboty: vždy se s vámi budou chtít bavit, dokonce udělají maximum pro to, abyste se s nimi bavili co nejvíce a nejdéle, ale nikdy se s nimi nepotkáte, stejně jako se nepotkáte se žhavými dívkami z SMS seznamek z čísel 900 xx xx.

Valentýnka on-line

Milým překvapením nejen na Valentýna může být originální papírová pohlednice třeba s fotkou z prvního rande, kterou lze poslat přes aplikaci České pošty Pohlednice Online. Jedna pohlednice stojí od 23 Kč do 27 Kč podle své velikosti. Na výběr je ze tří různých formátů a přední stranu pohlednice můžete složit až z pěti různých fotek. Tu pak odešlete přímo z mobilu. To vše bez hledání pošty a poštovní schránky, stačí připojení k internetu odkudkoliv na světě. Za službu se platí kartou nebo platebním příkazem zadaným prostřednictvím platební brány nebo voucherem.

Ti, pro které je Česká pošta beznadějně oldschool, možná ocení Lovebox: displej plný lásky, na který můžete z mobilní aplikace poslat tolik zamilovaných vzkazů, kolik budete chtít. Zobrazíte na něm sice jen písmenka, k přenosu obrázků se nehodí, ale jednoduchá dřevěná krabička elegantně spojuje digitální a analogový svět. A upozornění na nový vzkaz je vyřešené opravdu vtipně.

Květina i přes půl světa

Chcete-li s jistotou zabodovat, nechte ženě doručit květinu do práce. Dojem tak uděláte totiž nejen na ni, ale i na její kolegyně! V zahraniční funguje aplikace Send Flowers, kde si vyberete květinářství a místní taxi nebo kurýr puget doručí. V Česku musíte vybírat pouze přes web, ale zase většinou není problém doručit spolu s květinou i drobný dárek. Situaci si můžete zjednodušit také květinovým předplatným – takovou službu nabízí Butterfly Flowers.

Láska prochází žaludkem

S gastronomickým průvodcem v kapse snadno objevíte ty nejlepší podniky v okolí. Vybrat to správné místo na oběd, večeři nebo jen kávu je základ příjemně stráveného času, proto si stáhněte třeba aplikaci Restu. Najdete v ní recenze od více než 160 000 uživatelů, kteří restauraci opravdu navštívili, takže víte, že jdete na jistotu. S každou rezervací získáte kredit a nasbírané kredity pak můžete uplatnit při koupi voucheru.

V Praze také můžete využít aplikaci 2GIS, díky které se neztratíte. S touto aplikací naplánujete originální procházku s prohlídkou nejužší uličky v Praze, zamluvíte prvotřídní restauraci nebo koupíte dárek od srdce s valentýnskou slevou.

50 odstínů šedi

Kromě tradičních květin, čokolád, drobných šperků, kosmetiky nebo společné večeře jsou v žebříčku dárků na čelních místech i erotické prádlo a pomůcky. Slibnou budoucnost a to, že lze chytré technologie využít i ve spodním prádle nebo vibrátoru, ukázali výrobci na veletrhu CES v Las Vegas. Vibrátor Lioness je designový kousek, který využívá biometrické senzory. Je propojený s aplikací, takže můžete vysledovat svoji zaznamenanou sexuální reakci a tím dosáhnout těch nejkrásnějších orgasmů. Výrobce SKIIN zase přišel se spodním prádlem pro muže a ženy, které lze doplnit o senzor pro hlídání fyzické kondice a činností. Více v článku zde.

Související článek

Výkladní skříň internetu věcí: Sigfox World IoT Expo

Mísa, která hlásí, kolik bonbónů v ní zbývá. Pípa měřící průtok i teplotu piva. Záplavové senzory v podobě gumových kachniček. Nejen to bylo k vidění na dvoudenním mezinárodním veletrhu Sigfox World IoT Expo, který proběhl koncem září v pražském Foru Karlín.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama