Zdroj: iStockphoto

Chytrá koupelna? Ovládejte WC mobilem

HomepageDomov chytře 4 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Chytrá řešení by nám měla usnadňovat a zpříjemňovat život. Takže vlastně není důvod, abychom je  měli jen v obývacím pokoji; místnost, kde relaxujeme a odpočíváme, je totiž v řadě domácností úplně jiná. Ano, je to koupelna nebo toaleta. I tady nejdete řadu zajímavých a chytrých řešení. Pojďme si je prohlédnout. A začneme toaletou. Tu totiž používáme nejčastěji.

Většina těch, kdo byli v Japonsku, se setkala s hi-tech toaletami, přičemž vinou jazykové bariéry to ne vždy bylo setkání zcela hladké. Ostatně – podívejte se sami, s čím se v Japonsku můžete v téhle oblasti setkat. Ale už i v Česku můžete koupit toaletu, která neznalého překvapí. Vyhřívané prkénko dech nevyrazí, ale ovládání aplikací z mobilu nebo tabletu za uznalé zamručení stojí – a navíc je v takovém případě si s sebou chytré zařízení vzít… Sklápění prkénka nebo noční nasvícení „trůnu“ může vypadat spíš jako hračičkovství, ale takové ovládání bidetu rozhodně mezi užitečné funkce patří. A které vlastnosti chytrých toalet jsou nejzajímavější?

  • Možnost ovládat funkce toalety aplikací v mobilu
  • Nastavení teploty vody ke sprchování
  • LED nasvícení toalety
  • Ohřev a automatické sklápění prkénka
  • Antibakteriální a superkluzký povrch toalety pro zachování čistoty
  • Volitelný tlak vody pro optimální pohodlní při sprchování
  • Intimní hygiena – sprchování přední i zadní části
  • Oscilující masáž – pohybující se sprška umožňuje splnit individuální potřeby
  • Sušení – ventilátor pro sušení nahrazuje toaletní papír
  • Ideální poloha sprchy – možnost posunutí do ideální polohy

Podívejte se, jak chytrá toaleta funguje.

Chcete vědět víc?

Podívejte se co v oblasti chytrých toalet nabízí třeba Roca nebo Grohe.

Chytré baterie a sprchy

Technologie inteligentního řešení přinášejí i další výhody: například ekologické. Úspory se projeví třeba při nastavení teploty vody pro umývání. Na chytré termostatické baterii můžete nastavit potřebou teplotu vody předtím, než vodu pustíte – tak pak začne téci rovnou v požadované teplotě. Šetří se tak voda, čas i energie potřebná k ohřevu. Úsporu přináší i bezdotykové baterie se senzory, které šetří množství vody pro použití.

EVADROP – opravdu chytrá sprcha

Americký startup začal vyrábět a prodávat vlastní chytrou sprchu, ovládanou mobilní aplikací. Je vybavena elektronikou pro řízení množství vody i nastavení její teploty. Výrobce za pouhých 110 dolarů slibuje až 50% úsporu vody. Prohlédněte si EvaDrop na videu (pozor, je z USA, takže teploty jsou ve Farenheitech)

Chytré vany

Wellnes centrum ve vlastní koupelně? Žádný problém. Moderní vany dnes nabízí kromě tradičních masážních trysek s proudem vody řadu dalších doplňkových funkcí, které dostanou unavené tělo do formy. Jen se musíte smířit s ovládáním pomocí vestavěného panelu. Aplikace do mobilu zatím žádný výrobce nenabízí…

Chromoterapie – využívá různobarevná LED světla, která navodí příjemnou atmosféru.

Příhřev vody – voda se v hydromasážní vaně automaticky dohřívá na požadovanou teplotu

Ozonizace – generátor ozonu O3 vyrobí ozon pro sterilizaci a dezinfekci vany

Desinfekce – přídavná jednotka vyčistí hydromasážní systém a odstraní nečistoty z vany

Chytré doplňky do koupelny

Zrcadlo s on-line displejem

Séura SMART Mirror řeší potřebnou vodotěsnost hardwaru do koupelny velkoryse. Jde o zrcadlo s multifunkčním dotykovým displejem. Při čištění zubů tak můžete procházet předpověď počasí a oblíbené weby stejně jako na mobilu. Displej podporuje také sledování TV a dokonce také hlasové ovládání.

Kartáček

Chytrý zubní kartáček, který lze spárovat s mobilem je v nabídce Kolibree. Mobilní aplikace nabízí tipy na správné čištění zubů, obsahuje hry pro děti pro ukrácení času při čištění zubů a nechybí ani statistiky, které ukáží, jak kartáček používáte.

Váha pro celou rodinu

S chytrou váhou Nokia Body Cardio budete mít přehled o zdraví až osmi členů rodiny. Váhu lze spárovat s telefonem a aplikací, současně ji lze připojit k internetu díky zabudované Wi-Fi. Chytrá váha měří hmotnost těla a kostí, BMI, tělesný tuk a svaly, srdeční frekvenci a další parametry.

Neprůhledná stěna

Máte v koupelně okno a potřebujete více soukromí? Speciální vrstvu nanesenou na sklo lze elektronicky zneprůhlednit prostřednictvím ovladače nebo třeba mobilu. Stěna zajistí dostatek světla pro běžné používání koupelny, ale přitom zaručuje diskrétnost.

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama