iStockphoto

Jsou všichni v pořádku? Zeptejte se lokalizátoru

Domov chytřetest 6 min čtení

Chcete mít přehled o pohybu vašich nejbližších, domácího mazlíčka, anebo chcete vědět, kde je vaše auto či motorka? Nebo přemýšlíte o tom, jak to zařídit, aby si babičce mohla snadno přivolat pomoc?

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Chcete mít přehled o pohybu vašich nejbližších, domácího mazlíčka, anebo chcete vědět, kde je vaše auto či motorka? Nebo přemýšlíte o tom, jak to zařídit, aby si babičce mohla snadno přivolat pomoc?

Stručně vám představíme tři produkty, které umožňují podrobnou lokalizaci a nabízejí i další praktické funkce.

T-Mobile GPS Locator

Služba T-Mobilu získává data ze zařízení GPS Locator T300. Nenápadná krabička s rozměry 65 × 45 × 15 mm a hmotností jen 53 g se lehce vejde do kabelky, dětského batohu, rodinného nebo firemního auta.

GPS lokátor obsahuje modul pro příjem GPS signálu pro stanovení přesné polohy a slot pro SIM kartu aktivovaného tarifu. GPS Locator totiž při ztrátě výhledu na oblohu využije ke stanovení polohy právě mobilní síť. Operátor doporučuje aktivaci základního tarifu pro chytré věci, který nese název M2M Mini. Paušál je třeba uzavřít na dva roky, měsíční platba je asi 18 Kč.

V balení se nachází pouzdro s klipem na opasek, dobíjecí kabel, nabíječka a druhá baterie. Na obalu lokátoru najdte informační LED, vložená baterie je připravena na výdrž až 60 hodin. Drobné zařízení umožňuje také nouzové volání na vybraná čísla. Z předem určeného čísla je také možné zavolat na číslo zařízení a pak odposlouchávat, co se v jeho okolí děje. To je ale velmi citlivá záležitost, takže každá sledovaná osoba, která má GPS Locator při sobě, musí sledující oprávněné osobě udělit písemný souhlas se zpracováním jejích osobních údajů pro účely služby GPS Locator.

Největší síla služby je ovšem monitoring pohybu. Ve webovém rozhraní služby můžete nastavit povolené zóny pohybu, přičemž při jejich opuštění lokátor odesílá upozornění na nastavené číslo. SMS varování může také přijít při zahájení pohybu vozidla s lokátorem, například jako upozornění na odcizení. Ještě zajímavější je sledování pohybu GPS lokátoru na mapě a to i řadu dní zpět.

Na kolik vyjde GPS Locator

  • Startovní investice: 1 999 Kč
  • Měsíční tarif M2M Mini: 18,15 Kč na 2 roky
  • Provoz: 0 Kč, pouze odchozí hovory 7,20 Kč
  • 1 MB dat: 21 Kč

T-Mobile GPS Locator

T-Mobile GPS Locator

gps_tmo_4

SOS bezpečnostní přívěsek

Zejména pro seniory je určena služba společnosti Safety Guard, která nabízí SOS bezpečnostní přívěsky. Praktický doplněk pro každého staršího a nemocného člověka může někdy zachránit život.

Zařízení obsahuje modul GPS a GSM a nabízí jednoduchou obsluhu. Ke svému fungování nepotřebuje mobil: po stisknutí tlačítka se propojí s dispečinkem, který neprodleně zavolá pomoc. Přívěsek obsahuje otřesové čidlo. Pokud zaznamená pád, přívěsek automaticky volá neustále fungující dohledové centrum. Díky tom nedochází k planým výjezdům, dispečeři se nejprve nositele přívěsku zeptají, co se stalo. V případě potíží díky GPS operátoři hned vidí, kde se přívěsek nachází a pomoc dokážou přesně navést. Pokud stačí asistence rodiny, dohledové centrum ze své databáze volá na zadaná telefonní čísla. V pířpadě, že dohledové centrum vyhodnotí situaci jako krizovou, volá rychlou záchrannou pomoc.

Na kolik vyjde SOS bezpečnostní přívěsek

  • Startovní investice: 1 999 Kč
  • Měsíční poplatek za službu Pomoc v nebezpečí: 450 Kč
  • Prvních 30 dní služby zdarma, SIM karta v ceně
  • Provoz: 0 Kč

gps_privesek_1

gps_privesek_3

gps_privesek_4

 

Související článek

Chytrá auta v novém kabátě včetně Wi-Fi

Jednoduché a levné zařízení, které z obyčejného auta udělá chytré, představil T-Mobile už před rokem. Služba umožňující sledovat polohu auta na mapě, hlídat styl jízdy nebo hlásit případné odtažení vozu si za tu dobu získala velkou oblibu. Nyní se představuje její nová verze s Wi-Fi, která připojí celou posádku na internet.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama