iStockphoto

Solo Energy ukládá elektřinu do distribuovaných baterií

Firmy chytřeAktuality 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Společnost Solo Energy spustila službu FlexiGrid, která umožňuje využívat k ukládání elektřiny baterie rozmístěné v různých soukromých i firemních budovách. V době, kdy je v síti energie dostatek například proto, že je nízká spotřeba, nebo zrovna fouká vítr na větrné elektrárny nebo svítí slunce na sluneční elektrárny, dokáže elektřinu uložit. Ve chvílích, kdy je elektřiny nedostatek, ji zase uvolní do sítě.

Zákazníci FlexiGrid tak ušetří nemalé peníze. I když dnes jsme zvyklí platit většinou konstantní sazbu, která se nanejvýš sníží v době nočního proudu, distributoři energie mají různé ceny v různých denních dobách. Výrobci totiž někdy mají energie nadbytek a prodávají ji levněji, někdy nedostatek, a vyšší cenou se snaží snížit její spotřebu.

Vtip je tedy v tom nakoupit energii levně a uložit ji, a až bude energie drahá, žít z vlastních zásob. Při nabíjení a vybíjení akumulátorů samozřejmě dochází k jistým ztrátám a je potřeba vypočítat vše tak, aby se to ještě vyplatilo. S rostoucím podílem nepředpověditelných zdrojů energie (jako jsou solární či větrné elektrárny) a ustupujícími velkými dobře plánovatelnými zdroji (jako jsou jaderné či uhelné elektrárny) bude podobné řízení spotřeby stále důležitější.

Zdroj: IoTBusinessNews.com

Související článek

Související článek

Zelená elektřina vyžaduje chytré sítě

Evropská unie chystá postupný odklon od uhelných a jaderných elektráren. Dominique Ristori, generální ředitel Evropské komise pro energetiku, uvedl, že velká část energie by měla být vyráběna z obnovitelných zdrojů. Pro co nejlepší využití těchto nových zdrojů je ale nutné, aby se stávající energetické sítě proměnily na takzvaně chytré.

Související článek

Nečekejte doma na kurýra, prostě mu dejte klíče!

Chytré věci v domácnosti zpříjemňují různé situace, mezi které patří také doručení zásilek. A nemusí jít hned o futuristické doručování drony. Pohodlné doručování objednaných zásilek můžete zajistit i jinak. Stačí dát kurýrovi klíče, aby si odemkl a balíček nechal za dveřmi. Přijde vám to jako šílený nápad? 

Související článek

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama