iStockphoto

Robot Root naučí děti programovat v každém věku

Věci chytřeAktuality 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Na veletrhu CES se objevil zajímavý robot Root. Slouží k výuce programování a upoutal především tím, že se dokáže proměnit podle aktuálního věku a zkušenosti svého dětského velitele.

Po technické stránce se jedná o vozítko diskového tvaru, které umí kreslit nebo detekovat čáru, odhalit překážku, šplhat po kovových plochách (například po magnetické tabuli) nebo rozpoznávat barvy. K tomu patří ještě aplikace pro iOS (verze pro Android bude později) sloužící k naprogramování robota.

Děti už od čtyř let se mohou s robotem seznamovat pomocí hracího módu. Jakmile pak pochopí základní zákonitosti algoritmizace, mohou přejít na klasické programování. K dispozici mají tři úrovně od obrázkových po textové (jazyk Swift). Ve všech úrovních nemusí děti kód psát, ale skládají ho přetahováním již hotových bloků. A co všechno lze robota Root naučit? Bez problémů může pobíhat a kreslit čáry, jiné čáry při svém pohybu sledovat, vyhýbat se překážkám nebo reagovat na stisknutí tlačítka. Pokud si myslíte, že výsledný kód je příliš zjednodušený, vězte, že již při programování na druhé úrovni děti využijí proměnné, větvení programu, cykly, události nebo paralelismus. Root by měl být za necelých 200 dolarů dostupný od června.

Zdroj: Livescience.com, CodewithRoot.com

Související článek

Související článek

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama