iStockphoto

Microsoft vyvíjí malíře s umělou inteligencí

Firmy chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Trápila vás vždycky na vysvědčení dvojka z kreslení? Vašim nesnázím je možná konec. Microsoft totiž vyvíjí program s umělou inteligencí, který umí malovat podle slovního popisu. Stačí, když mu (samozřejmě anglicky) napíšete třeba „tento pták je malý a žlutočerný“. Systém z uvedené věty extrahuje klíčové pojmy: pták, malý, žlutý, černý. A stvoří něco takového, jako vidíte na přiloženém obrázku.

Microsoft se v oblasti automatického zpracování obrazu pohybuje už delší dobu. Vyvinul například systém CaptionBot, který dokáže slovně popsat obsah obrázku. Z toho pak vzniká program schopný odpovídat na otázky, které mu o obrázku uživatelé pokládají. Všechny uvedené novinky se dobře uplatní ve vyhledávačích. Internet je plný obrázků a ručně popsat to, co se na nich nachází, je nad síly jakkoliv velké firmy. Také nevidomí uživatelé ocení, že si mohou nechat obrázek slovně popsat a doptat se, co jim z popisu není jasné.

Zdroj: TheNextWeb.com

Související článek

Seberou roboti v Americe práci uklízečkám?

Obchodní řetězec Walmart do zkušebního provozu nasadil první chytré uklízecí roboty. Sloužit začali v pěti prodejnách v okolí centrály Walmartu v Arkansasu. Chytří uklízeči s označením EMMA (angl. zkr. Enabling Mobile Machine Automation) připomínají klasické pohyblivé mycí stroje k čištění podlah, s nimiž dosud museli operovat zaměstnanci obchodu.

Související článek

Související článek

Související článek

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama