Zdroj: iStockphoto

Robot jen tak pro zábavu

HomepageVěci chytře 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Společnost Boston Dynamics přišla s novou verzí svého robota SpotMini. Původně šlo o čtyřnohého pomocníka do domácnosti, který se dokázal bezpečně pohybovat po bytě (uměl například podlézt stůl) a přitom třeba naplnil myčku nádobím nebo posbíral špinavé prádlo. K tomu mu sloužila speciální (a poněkud podivná) robotická ruka, kterou si nesl na zádech.

Nová verze robota SpotMini se zatím představila jen na videu – je ale jasně vidět, že žádnou robotickou ruku nemá. Odborníci proto spekulují, že půjde o poněkud sofistikovanější verzi tamagoči: robotického psa, kterého nemusíte krmit ani venčit, nepotřebuje výcvik ani veterináře. Přitom se roztomile pohybuje a můžete ho vzít na procházku okolo domu. Vzbudíte spoustu zaslouženého obdivu.

Výrobce robota, společnost Boston Dynamics, také minulý týden ukázala video s humanoidním robotem Atlas, který zvládá pro roboty extrémně obtížné úlohy: dokáže chodit po dvou, skákat z kostky na kostku nebo metat salta vzad. Společnost vznikla už v roce 1992. 

Zdroj: DigitalTrends.com, DigitalTrends.com

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama