Zdroj: iStockphoto

IoT zrychlí rozvoz zboží o čtvrtinu

HomepageFirmy chytře 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Internet věcí (IoT) může přinést smysl, pořádek a inteligenci v reálném čase i do sítí firem, které jsou součástí dodavatelských řetězců. Informace o zboží, které se díky internetu věcí neustále udržují aktuální, lze využít pro zlepšení klíčových procesů a optimalizaci celého dodavatelského řetězce – prostě se díky nim dají ušetřit peníze. Díky senzorům IoT firma může sledovat pohyb komponentů mezi dodavateli, zboží mezi prodejci, kurýry i zákazníky. Zásobovací vozidla mají díky senzorům optimalizovanou trasu, chytře se plánují rozvozy, sleduje se chování řidičů v provozu a technický stav vozidel. Podle některých studií dokáže optimalizace tras snížit čas rozvozu až o 25 %.

Informace z IoT zařízení se automaticky přenášejí do firemních a mobilních aplikací, všechny se dají dále zpracovávat. Zákazníci se tak například mohou dočkat přesnějších a neustále aktualizovaných informací o stavu své dodávky.

Pro dokonalé využití IoT informací je ovšem potřeba do firemního prostředí implementovat systémy, které dokáží příslušné informace průběžně zpracovávat a přehledně je sdílet managementu. Ten pak může ihned reagovat a optimalizovat procesy.

Zdroj: Minutehack

Související článek

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama