Zdroj: iStockphoto

Zaměstnanci ruských firem těží kryptoměny načerno

Stát chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Před několika dny proběhla médii zpráva o ruských programátorech, kteří se pokusili k těžbě blíže neurčené kryptoměny použít superpočítač v jaderném výzkumném ústavu. Ten má sice více než dostatečný výpočetní výkon, z bezpečnostních důvodů ale nesmí být nikdy připojen k internetu. Právě to se programátorům stalo osudným, protože jakmile se pokusili zavést do superpočítače internet, vyvolalo to alarm a bezpečnostní služba je chytila při činu.

Rozhodně to ale není jediný případ zneužití výkonných počítačů zaměstnavatele k vlastnímu prospěchu. Zaměstnanci státem vlastněné ruské banky SberBank využívají k těžbě kryptoměn grafické karty v bankovních počítačích. Kryptoměny se v poslední době staly středem pozornosti v zemích, které čelí mezinárodním sankcím, příkladem je právě Rusko nebo Severní Korea. Vzhledem k anonymitě kryptoměn totiž umožňují řadu sankcí obejít. Bezpečnostní analytici proto v těchto státech zaznamenávají zvýšený počet hackerských útoků zaměřených na těžbu kryptoměn.

Zdroj: FastCompany.com

Související článek

Webový kryptodůl zneužívá telefony s Androidem

S novým způsobem zneužití chytrých telefonů přišli autoři blíže neupřesněné webové stránky. Nejprve do telefonu dostanou aplikaci, která kromě užitečné funkce přesměruje uživatele na příslušnou webovou stránku. Ta pak uživateli oznámí, že na jeho telefonu bude těžit kryptoměnu Monero, dokud nezadá ověřovací kód Captcha.

Související článek

Samsung vyrobí čipy specializované na těžbu kryptoměn

Samsung překonal konkurenční Intel a stal se největším producentem čipů na světě. Společnost z Jižní Koreje ale chce dále expandovat a rozšířit svoje portfolio čipů také do oblasti těžby kryptoměn.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama