Linde

Za roh už vidí i vysokozdvižné vozíky

HomepageFirmy chytře 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Jak zvýšit bezpečnost zaměstnanců v průmyslu? Takovou otázku se pokouší řešit jak výrobci chytrých bot, tak třeba výrobci pokročilých robotů, kteří mohou pomáhat v životu nebezpečných podmínkách. A co třeba doplnit inteligenci vysokozdvižným vozíkům?

 Linde Material Handling, nadnárodní výrobce takzvaných ještěrek vymyslel bezpečnostní varovný systém Linde Safety Guard, který dokáže upozornit na možnost kolize s lidmi, kteří se pohybují v okolí vysokozdvižného vozíku. Tím to ale nekončí, Safety Guard také zabraňuje srážce s jinou ještěrkou. Jeho nasazení je jednoduché, jde o doinstalování chytré krabičky (o rozměrech 12 x 7,5 cm) do kabiny ještěrky a současně doplnění menších modulů na oděv pracovníků. Modul v ještěrce přijímá signál z osobních lokátorů a dokáže zvukově, vibračně a obrazově na displeji varovat řidiče, že zpoza rohu vyjde skladník nebo jiná osoba. Jednotky signál přijmou i přes zeď, takže na varování je dost času. Komunikační signál v pásmu 4 GHz by neměl rušit stávající sítě jako Wi-Fi, RFID a bluetooth. V možnostech systému je nastavení zón, kde musí vozík jet pomaleji a nedovolit tak řidiči překračovat rychlost a ohrožovat pracovníky kolem něj. Varovný systém pracuje samozřejmě i mezi vozíky s jednotkami Linde, takže by se nemělo stát, že si ještěrky na rohu uliček mezi regály doslova zkříží vidle. Výrobce plánuje nabízet bezpečnostní řešení jak do nových, tak i do už provozovaných vozidel.

Že je práce ve skladu plná nástrah a nebezpečí není pochyb, pro zajímavost si můžete osvěžit základy BOZP za pomoci dobového instruktážního videa o ještěrkáři Klausovi.

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama