iStockphoto

Bikesharing Spin nasazuje elektrokola

Města chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Bikesharingová aplikace Spin, která nabízí sdílení kol bezstanicovým systémem v řadě měst USA, se rozhodla zařadit do své flotily elektrokola. Jedná se o kola vyvinutá přímo provozovatelem bikesharingu, která si nechal vyrobit na zakázku. Kolo doplněné 250W elektromotorem dokáže, pokud cyklista alespoň trochu šlape, vyvinout rychlost až 24 km/h a na jedno nabití ujede 80 kilometrů. Baterie je výměnná, takže servisní technik snadno udrží všechna kola v nabitém stavu, aniž by je musel vozit k nabíjecí stanici.

Od elektrokol si Spin slibuje, že otevře cyklodopravu na krátké vzdálenosti lidem, kteří dosud kvůli vyššímu věku nebo horšímu zdravotnímu stavu museli jezdit autem. V důsledku se tak může snížit množství aut v městských centrech, protože řidiči zaparkují na odstavném parkovišti a pro přesuny po centru využijí kolo. Elektrokola se v síti Spin budou objevovat v průběhu roku 2018.

Zdroj: DigitalTrends.com

Související článek

Související článek

Související článek

Elektrobus ujede 1 770 km na jedno nabití

Elektrobusy Prottera překvapily svým dojezdem. Ačkoliv ten tabulkový je 660 kilometrů, v posledním roce se při testování podařilo najet až 1770 kilometrů na jedno nabití, což autobusy z městského provozu umožňuje nasadit i na dálkové trasy. A právě pětadvacet strojů tohoto typu se rozhodl pořídit dopravní okrsek v Los Angeles, kde do roku 2030 plánují elektrifikovat veškerou autobusovou dopravu. 

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama