iStockphoto

Deutsche Telekom a SAP budou spolupracovat v IoT

Firmy chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Deutsche Telekom rozšířil spolupráci se společností SAP, která vyvíjí informační systémy. Deutsche Telekom nabídne balíčky obsahující IoT zařízení, datové služby a vhodný tarif. Data nasbíraná IoT senzory se sice přenesou do cloudu provozovaného společností Deutsche Telekom, budou ale přístupná i z programů SAP. Deutsche Telekom tak doplní nabídku IoT akcelerátoru Leonardo, který provozuje právě SAP.

Jako první řešení pro praxi připravil Deutsche Telekom ve spolupráci s americkým startupem Roambee systém pro logistické firmy, který umožní sledování pohybu například vozů nebo vagonů, zjišťování aktuálních podmínek a další podpůrné služby. Velkou výhodou je právě to, že s výsledky sledování mohou uživatelé pracovat rovnou v SAPu, aniž by se museli přihlašovat do jiné aplikace a data složitě exportovat. Díky tomu například manažer jednoduše uvidí, kde jsou právě jeho vozidla. Příslušný modul v SAPu mu vypočte průměrnou vytíženost jednotlivých řidičů, spáruje ji s informací o tankování a ukáže například průměrnou spotřebu.

Související článek

T-Mobile testuje už druhou síť pro internet věcí

Mobilní operátor T-Mobile, který je více než dva roky technologickým partnerem a integrátorem sítě SIGFOX, začal nově zkoušet alternativní technologii NB-IoT (úzkopásmový internet věcí). Prozatím ji testuje v okolí své centrály v Praze-Roztylech, v lednu bude další testovací lokalitou Mladá Boleslav.

Související článek

IoT Meetup: Zákazníci chtějí hotová řešení

V coworkingovém centru Prague Startup Center v paláci Adria proběhl v úterý 16. ledna IoT meetup, tedy konference věnovaná internetu věcí. Vystoupili na něm zástupci společností Simple Cell, Neuron Soundware, T-Mobile, Comfort Meter a HPE.

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama