Zdroj: iStockphoto

Udělejte ze své kočky geeka

Domov chytřetest 5 min čtení

Velká část z milionu českých majitelů koček bojuje s tím, jak své zvíře zabavit. Když se kočka začne nudit, není to nic dobrého ani pro ni, ani pro jejího majitele. Obvykle pak opřou svou pozornost do destrukce bytu nebo domu, případně se přežírají a tloustnou.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Velká část z milionu českých majitelů koček bojuje s tím, jak své zvíře zabavit. Když se kočka začne nudit, není to nic dobrého ani pro ni, ani pro jejího majitele. Obvykle pak opřou svou pozornost do destrukce bytu nebo domu, případně se přežírají a tloustnou.

Nedávno jsme přinesli přehled nejlepších chytrých aplikací a hraček převážně pro psy; dnes se podíváme na ty, které jsou určené pro kočky. Ať už chcete zachránit sedačku nebo nemít doma osmikilovou matrónu, udělejte ze své kočky geeka. Není to nijak složité – stačí si vybrat tu nejlepší aplikaci z našeho přehledu. 

KITTYO

Většinu kočkařů trápí, že se svojí domácí šelmou netráví dost času. Na tuhle strunu hraje Kittyo. Vypadá jako menší překapávač, ale místo kávy připraví vašemu miláčkovi spoustu zábavy. Je vaší prodlouženou rukou. Můžete svou kočku jen tak sledovat, co dělá během vaší nepřítomnosti, mluvit na ni, nahrávat, co dělá (a samozřejmě to můžete rovnou sdílet), hrát si s ní s laserovým ukazovátkem, které ovládáte přes aplikaci, a pokud byla šikovná, odměnit ji mlskou. Krom 249 dolarů potřebujete už jen Wi-Fi a aplikaci (iOSGoogle Play).

SHRU

Když už jednou kočka zleniví, pohne s ní jen máloco. Musí se to hlavně hýbat. Pokud se ale kořist hýbe stejně jako živá myš a nedá se předpokládat, kterým směrem uteče, začne být zajímavá i pro lenivé zvíře s spotřebované kaloriemi při pohybu prudce narostou. SHRU není jen míček na hraní, je to chytrá kočičí kamarádka. Aktivujete ji, když odcházíte do práce a ona se náhodně během dne zapne, začne pípat a kočku provokovat k činnosti. Na jedno nabití vydrží vajíčko s peříčkem celý týden. Za sto dolarů může být vaše.

Felik

Většinu koček nenechá červená tečka v klidu a začnou ji lovit. Některým to vydrží opravdu dlouho a nemají dost ani po hodině! Felik je další chytrý přítel chlupatého mazlíčka a nepotřebuje ani kousek vaší součinnosti. Automaticky monitoruje místnost a se v jeho odhledu objeví kočka, začne pohyb červené tečky díky AI napodobovat skutečnou kořist, hýbe se nepředvídatelně, schovává se, zrychluje i zpomaluje. Dokáže si dokonce hrát s několika zvířaty současně. Nepotřebuje ani připojení k internetu. Po vás se jen chce, abyste v aplikaci (dostupná pro iOS a Android) nastavili pokročilost lovících schopností chlupáče a vyžadovanou míru aktivity. Video z této kamery nesdílet nemůžete. Slouží především k detekci pohybu a přítomnosti zvířete i ve slabých světelných podmínkách, navíc je deformované, protože kamera snímá okolí ve 180 stupních. Projekt se po úspěšné kampani na Kickstarteru právě dostává do prodeje.

Související článek

Hýčkejte svoje mazlíčky chytře!

Hodit svému pejskovi míček a nechat ho aportovat? Nuda! Rozmazlujte vaše miláčky high-tech hračkami a doplňky, které se pohlídají jejich kondici, zabaví je a donutí se proběhnout. Podívejte se na přehled cool hraček pro mazlíčky.

 

TabCat

Mnoho dvounožců nemá pochopení pro jarní výlety svých kocourů. Trochu klidu vám může přinést lokalizační zařízení. Zatímco GPS lokátory (ať na Amazonu nebo tenhle od T-Mobile) pomohou v případě, že se kocour pohybuje ve velkém rádiu a na otevřeném prostranství, TabCat využívá vysokofrekvenční zvuk (ultrazvuk), takže funguje i v domě, sklepě nebo na seníku. Superlehká známka, která má pouhých 5 gramů, se připíná na obojek a komunikuje s přístrojem o velikosti kreditky. Pokud jste v dosahu 120 metrů od svého mazlíčka, napovídá vám, kterým směrem se vydat, a jak se přibližujete, signál je silnější a kreditka se ozývá hlasitěji.  To znamená, že přístroj je vhodný zejména pro zvířata, která se zdržují poblíž domu: kočky a menší mazlíčci jako fretky nebo mývalové. Pokud zařízení hlásí že jde od kočky jen kousek a přesto ji nevidíte, otevřete skříň anebo se podívejte na nejvrchnější polici. Pokud je kocour zavřený v cizí garáži nebo se při úniku před psem nebo autem zatoulal dál, než kdy chtěl, těch 70 utracených liber oceníte. Řada majitelů navíc reportuje zajímavý fakt: kočka se po aktivaci lokalizátoru vracívá domů. Zvuk „tagísky“ si totiž spojí s odměnou, kterou dostanou za příchod.

Pet Tunes

Věděli jste, že při znělce nekonečného krimiseriálu Právo a pořádek mnozí psi vyjí? Vysoké a komplikované zvuky prý zvířatům nedělají dobře, takže pokud chcete pomoci své kočce usnout, uklidnit se anebo ji naopak naladit na hraní, pořiďte jí Pet Tunes, speciální sound systém pro kočky, psy, domácí ptactvo a koně(!). Můžete jej připojit k celé řadě zařízení (chytré telefony, iPod i CD a jiné přehrávače) a hraje hudbu, která zvířecím slechům lahodí. A sladění vašeho hudebního vkusu nebude ani drahé – malý reproduktor stojí 60 dolarů. Pet Acoustics se zabývá celou škálou zařízení pro zklidnění zvířat, které reagují na sanitku, ohňostroje, střelbu anebo dlouhé cesty autem. Pro vystresované kočky vyrábějí speciální odhlučňovací tunely, pro vynervované psy (ale i kočky a koně) obojky s uklidňující hudbou.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama