iStockphoto

Čína během tří let přidá dalších 400 milionů kamer

Stát chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Čína provozuje největší kamerový systém na světě, který aktuálně obsahuje asi 170 milionů CCTV kamer. V průběhu tří následujících let by jich mělo přibýt dalších 400 milionů. Na tom by ještě nebylo nic divného, kdyby Čína nenapojila kamerový systém na svou databázi občanských průkazů. Díky tomu tak úřady mohou pomocí technologie rozpoznávání obličejů sledovat konkrétní osoby.

Do budoucna se navíc plánuje nasazení umělé inteligence, která by dokázala předvídat zločiny, jak známe z filmu Minority Report. Peking tvrdí, že podobná opatření jsou nezbytná kvůli zajištění bezpečnosti a ochraně před teroristickými útoky. Dále také zmiňuje potřebu potlačování nejrůznějších povstání, která mají na svědomí islamističtí extremisté. Nasazení plošného sledování všech osob se ale samozřejmě nelíbí lidsko-právním organizacím.

V Česku zatím automatizované kamerové systémy používáme hlavně pro sledování automobilů. Radar změří rychlost nebo rozpozná jízdu na červenou, kamera hříšníka vyfotí, software vyhledá jeho registrační značku v databázi a vytiskne složenku.

Zdroj: Engadget.com

Související článek

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama