iStockphoto

Potřebujete nastartovat? Zkuste chytrou kávu!

Věci chytřetest 3 min čtení

Chcete mít ráno kafe připravené přesně na míru, sotva vstanete z postele? Pořiďte si chytrý kávovar. Probudí vás šálkem hotové kávy, nakreslí na cappuccino obrázek dětí nebo připraví kafe, když mu o to řeknete mobilem. Podívejte se na náš výběr a zvolte si ten svůj.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Chcete mít ráno kafe připravené přesně na míru, sotva vstanete z postele? Pořiďte si chytrý kávovar. Probudí vás šálkem hotové kávy, nakreslí na cappuccino obrázek dětí nebo připraví kafe, když mu o to řeknete mobilem. Podívejte se na náš výběr a zvolte si ten svůj.

Začínáme v Česku

Pro ty, kdo si chtějí vyzkoušet ovládání kávovaru z mobilu, doporučíme začít u Nespressa. Za 7 500 Kč je k dispozici kávovar Nespress Expert, který nabízí připojení přes bluetooth. Přímo z mobilní aplikace můžete objednat docházející kapsle, mobil vám také řekne, že kávovar je zapotřebí vyčistit, lze si přes něj objednat přípravu kávy na určitou dobu nebo její přípravu spustit okamžitě. Sice si tak svůj šálek espressa neobjednáte cestou z práce, po ránu z postele to ale půjde.

Objednávka přes mobil

Chcete s kávou experimentovat? Nastavit si, jak jemně mají být zrna umletá, určit množství vody a kávy? Zvolit silnou a malou kávu, nebo naopak velký snídaňový šálek? V tom případě sáhněte po mašině s názvem Spin Cofee Maker, protože díky vestavěné Wi-Fi si můžete tyto parametry nastavit i přes internet.

Související článek

Chytré chůvičky (nejen) pro milovníky techniky

Nejmodernější dětské chůvičky v podobě zvířátek, alarmy nebo monitory na tělo miminka a další chytré vychytávky mohou stát i několik tisíc korun. V případě chůvičky za ty levnější zaplatíte tisícikorunu, za ty kvalitnější vybavené například kamerou a Wi-Fi ale i osmkrát tolik. Přitom nemusíte platit nic. Stačí dva mobilní telefony a bezplatná aplikace, která dítě spolehlivě ohlídá.

Samozřejmostí je možnost měnit teplotu vody nebo dobu, po kterou se káva ve vodě louhuje. Když změníte rychlost otáček vestavěné odstředivky, změníte i sílu, jakou kávovar mletou kávu „presuje“. Když vše dobře načasujete, přivítá vás vůně čerstvé kávy po příchodu domů z práce nebo vás ráno vytáhne z postele lépe než budík. Tento kávovar můžete mít za 299 dolarů.

Vstávej, máš tu kávu

Že probuzení vůní kávy je příjemnější než většina jiných způsobů, si uvědomili i návrháři kávovaru-budíku Barisieur Coffee Alarm Clock. Za nápad autory chválíme, za provedení už méně. Je zřetelně vidět, že rozumí více designu než kávě.

Retrodesign budíku může připomínat starý gramofon. Technicky jde o křivuli z varného skla, která je položena na indukční plotýnce. V nastavený čas začne plotýnka žhnout, promění vodu v křivuli na páru, která vystoupá úzkou trubičkou, cestou se ochladí a už zase jako voda skape do kovového trychtýře. V něm je nasypána mletá káva, přes kterou horká voda postupně putuje dolů do připraveného hrnečku. Vše ještě doplňuje baňka na mléko, která je celou noc chlazena na 3 °C, a šuplík na kávu, čaj či cukr. A právě v tom je kámen úrazu. Nikdo, komu na kávě záleží, nenechá rozemletou směs několik dnů volně v šuplíku, případně nasypanou v trychtýři celou noc. Jestli ale dáte přednost stylu,připravte si 395 dolarů.

Latte art, jaké svět ještě neviděl

Šikovný barista dokáže vykouzlit na šálku latte nebo cappuccina rozkvetlý květ, indiánského náčelníka nebo labuť. Jeho méně šikovný kolega si na pomoc vezme šablonu. Ale vy si můžete na svůj šálek kávy vytisknout co chcete. Stačí vlastnit latte art tiskárnu Ripple Maker.

Související článek

Meditovat, relaxovat a modlit se. Proč ne s mobilem v ruce?

Jste unavení z každodenních povinností a světa kolem vás? Vrhněte se s námi na meditace, s nimiž se dokonale zklidníte a vylepšíte si vaše zdraví. Vybrali jsme pro vás ověřené aplikace pro meditace a modlitby pro české věřící.

Na úvod důležité upozornění: dovnitř tiskárny lze vložit šálek o velikosti asi 18 centimetrů na výšku a 11 centimetrů v průměru, takže i ten, kdo pije kávu z půllitru, si přijde na své. Na vrchu šálku musí být mléčná pěna, kterou vytvoří každý stroj na cappuccino, latte nebo podobné nápoje. Pak už jen stačí v mobilní aplikaci vybrat správný obrázek, počkat asi deset sekund a je hotovo. Ripple Maker používá stejnou technologii jako inkoustové tiskárny. Místo inkoustu ale slouží mikroskopické kapičky mléka, místo papíru mléčná pěna. Aplikace nabízí řadu připravených obrázků, ale můžete vytisknout i vlastní fotografii. Kvalita obrázku závisí do značné míry na kvalitě mléčné pěny, na kterou se tiskne. Pravověrný milovník latte art musí samozřejmě takovou cestu odmítnout. A nejspíš nejen z ideologických důvodů – za tisk na kávovou pěnu si totiž  Ripple Maker nechá zaplatit baťovských 999 dolarů.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama