Ilustrační foto: Istockphoto

Praha 7 se zapojila do systému chytré komunikace. Spouští mobilní rozhlas

Města chytřeAktuality 1 min čtení

Radnice Prahy 7 je další z úřadů, který vsadil na chytrou komunikaci s občany. Využije k tomu aplikaci Mobilní rozhlas brněnské firmy Neogenia.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Radnice Prahy 7 je další z úřadů, který vsadil na chytrou komunikaci s občany. Využije k tomu aplikaci Mobilní rozhlas brněnské firmy Neogenia.

Související článek

„Smart city? V Řeporyjích to máme arci jináč,“ říká starosta Pavel Novotný. Elektromobil se mu ale líbí

Bývalý bulvární novinář Pavel Novotný je mediálně známá figura, kterou jedni milují, druzí nesnášejí. Fanoušků si ale v rodných Řeporyjích, okrajové pražské čtvrti, našel dost – zvolili ho totiž starostou. Promění osmatřicetiletý enfant terrible pražské ODS Řeporyje v chytrou městskou část i přes to, že má na stole dva papírové kalendáře?

Mobilní rozhlas umožňuje kontaktovat vybrané skupiny obyvatel městské části pomocí kombinace několika kanálů. Kromě SMS zpráv dovoluje rozesílat také e-maily, hromadné hlasové zprávy, či vytvářet ankety nebo participační projekty. Zprávy také umožňuje rozesílat do celonárodní aplikace Zlepšeme Česko, která zároveň slouží k zasílání zpětné vazby a podnětů městské části a jejím institucím. Tu už Praha 7 představila občanům koncem loňského roku.

Radnice si od nového systému slibuje rychlejší, efektivnější a bezpečnější informování obyvatel a jejich vyšší zapojování do dění v jednotlivých čtvrtích. Systém chce využívat v době krizových událostí, ale také k oslovování konkrétních skupin obyvatel včetně cílení na nerezidenty. Důležitá je také možnost získávání zpětné vazby a možnost reagovat na podněty.

Související článek

Pětistovka za jedno svezení. Výdělečné sdílení kol může být jen hipsterským mýtem

Jsou všech a nikoho. Různá kola a koloběžky všemožných barev, která si může kdokoliv půjčit, projet se a zase odložit. Zdá se, že tento trendy model dopravy ve městech nemůže neuspět. Ovšem do chvíle, než někteří začali počítat. Kalkulačka totiž ukázala, že i sdílení běžných i elektrických kol a koloběžek může být jen bublina. V Kladně spočítali, že jedna jízda stojí městskou kasu až 500 korun.

Kromě Prahy 7 využívají Mobilní rozhlas například městské části Praha 5, Praha 10 nebo Praha 15 a více než 450 velkých měst a obcí po celé České republice. Do systému je zapojeno skoro čtvrt milionu lidí. V rámci propojené aplikace Zlepšeme Česko lidé v roce 2018 nahlásili víc než 10 000 podnětů samosprávám a jejich organizacím.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama