Foto: iStockphoto

Tyhle roboty musíte mít! Připraví drink, uklidí prádlo a pobaví děti i babičku

Trendy & tipytéma 4 min čtení

Není týden, kdy by se světu nepředstavil nějaký robot pro každodenní život. Za poslední dobu jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Není týden, kdy by se světu nepředstavil nějaký robot pro každodenní život. Za poslední dobu jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější.

Domácí barman

Toužíte si doma dát výborný drink, ale nechce se vám do baru? Pak je nejlepší si třeba do obývacího pokoje pořídit vlastního robotického barmana. Po vložení lahví do zásobníku si stačí v mobilní aplikaci vybrat z dvou tisíc drinků a nechat si nějaký rovnou namíchat. Barman vyjde přibližně na 26 tisíc korun. Ušetříte ovšem za spropitné.

Konec skládání vypraného prádla

Tohoto robota ocení všichni, kdo skládají vyprané oblečení. Robot FoldiMate si poradí s oděvy pro děti až po velikost XXL. Oblečení stačí jednoduše upevnit na klipy a robot se postará o úhledné komínky. Navíc si poradí i se skládáním rozměrných povlaků na polštáře a peřiny. Do prodeje by se FoldiMate měl dostat letos. Zájemci už si mohou začít připravovat pětadvacet tisíc korun.

Robot, který vás bude milovat

Je vám smutno? Pak byste si měli pořídit roztomilého robota Lovot, který vás má za úkol rozveselit. Robot dokáže díky kolečkům následovat oblíbeného člena rodiny a dělat mu společnost. Reaguje na pohlazení svého kožíšku, slyší na jméno a komunikuje prostřednictvím zvuků s okolím. Jeho oči mají vypadat co nejpřirozeněji, takže působí velice přátelsky. Prodávat se má začít na konci tohoto roku a předpokládaná cena se bude pohybovat kolem šedesáti tisíc korun.

Chytrý ještěr

Vaše děti se mohou zabavit třeba hrátkami s robotickým ještěrem. WowWee MiPosaur se prodává na Amazonu za tři tisíce korun. Dokáže reagovat na povely udělované pohyby rukou. Zvládne i tančit  a všelijak dovádět se speciálním míčkem, který je součástí balení.

Robotek na doma

Korejští vývojáři Torooc přinášejí nového sociálního robota LiKU s humanoidním vzhledem. Drobná konstrukce obsahuje řadu senzorů pro interakci s okolím a členy rodiny, nechybí ani robotický hlas pro předávání informací. Robot umí vyjádřit řadu emocí, každý se jej může dotýkat, aniž by upadl. Pro pohyb využívá princip lidské chůze.

Sociální robot nejen pro seniory

Nemáte čas navštěvovat babičku? Tak kromě toho, že se musíte polepšit, jí můžete už nyní předobjednat sociálního robota ElliQ. Ten je naprogramován k tomu, aby dělal společnost starším lidem. Umělá inteligence pohlídá jejich obvyklý denní program, přinese jim informace ze světa nebo zahraje dechovku z rádia. Současně díky pohyblivému displeji přináší cennou interakci. Jeho základna pak nabízí displej pro videohovory s rodinou. První kusy ElliQ mají k majitelům doputovat už tohle léto. Toho vašeho si stačí jen předobjednat za zhruba 37 tisíc korun.

Hlídač léků

Domácí robot Pillo se postará o zdraví členů rodiny. Představuje chytrý dávkovač léků, který prostřednictvím mobilní aplikace a komunikačního displeje upozorní na to, aby si určený člen domácnosti vzal včas svoje léky. Pillo podporuje i hlasové ovládání, nabízí statistiku používání a hlídá stav naplnění vnitřního zásobníku. Robot vyjde na dvanáct tisíc korun s předplatným 100 korun měsíčně.

Robotický kočičí záchod

Robotický kočičí záchod iKuddle bude hýčkat vás i vaši kočku. Jednak díky senzorům a upozornění prostřednictvím mobilní aplikace bude mít majitel kočky přehled, kdy zvířecí miláček vykonal potřebu, hlavně ale zvládne kočičí nadělení díky integrované lopatce a osvěžovači uklidit sám. Vše hygienicky zabalí k vyhození do sáčku. Záchod iKuddle můžete koupit hned za přibližně pět tisíc korun.

Robot, který prožene kočku

Máte doma línou kočku, která potřebuje pohyb? Tak tahle hračka ji stoprocentně pořádně prožene. Stačí, aby za ní vyrazil malý robot Mousr, který je k zaujetí a pobavení kočky naprogramovaný. Je tu ale i možnost i kočku unavit ve vlastní režii – k tomu je jen potřeba aplikace pro Android a iOS. Pro čtyřicetiminutovou aktivitu je nutné robota patnáct minut nabíjet. Mousr vyjde na necelých čtyři sta korun.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama